Co vše je potřeba stihnout do startu Dakaru 2023?

Do startu Rallye Dakar zbývá 7 týdnů. Pilot kamionu Martin Macík se připravuje na svou 11. účast. Organizátoři slibují obtížnější a extrémnější závod, než byly ty předchozí. Jeho trasa dakarskou karavanu povede z pláží Rudého moře do zrádných horských terénů a také přes neprozkoumané duny Pusté končiny, jedné z nejrozlehlejších pouští světa, kde by závodníci měli strávit tři perné dny.

Na startu Dakaru bude Karel i Arnošt!

Tým Big Shock! Racing postaví na start Rallye Dakar 2022 dva závodní kamiony. Sestava posádek české fanoušky Dakaru určitě potěší. Do kabin sedlčanských speciálů nastoupí staří známí. Osvědčeného Karla bude pilotovat Martin Macík, který zažije svůj 10. da

Macík a Čenda bivakují na pláži

Fanoušci Rallye Dakar ožívají, čeští závodníci už jsou v Saúdské Arábii, první dakarský bivak u moře se začíná rychle plnit. Všichni se těší na silvestrovskou sobotu, kdy odstartuje prolog 45. ročníku legendárního dálkového závodu. Pilot Martin Macík, nav

Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru!

Pilot Martin Macík podporovaný navigátorem Františkem Tomáškem a jištěný mechanikem Davidem Švandou vybojoval v 9. etapě Dakaru vítězství a v celkovém hodnocení drží 5. pozici. Týmový kamion Karel přes noc prošel důkladným servisem, který mu zajistil perf

Martin Macík vybojoval celkové 2. místo na Dakaru 2023

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu MM Technology na Dakaru 2023 vybojovali skvělé 2. místo, když do cíle poslední etapy dojeli na 6. pozici. Sehraná posádka v nerozbitném kamionu Čendovi, sestrojeném týmovými me

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco Race, což je závod, k