WW2 shop

Nejlevnější army shop, zabývající se americkou armádou z období druhé světové války.

projít na web

Protivzdušná obrana Plzně

Plzeň jako významná zbrojovka říše a důležitý železniční uzel se stala terčem náletů. Němci mající na paměti důležitost tohoto města, jej obehnali protiletadlovou obranou. Plzeňané si dali za cíl zmapovat místa této historické protivzdušné obrany. Prohlé

projít na článek

Vzpomeňme na válečné veterány

Tímto bychom chtěli poděkovat všem veteránům minulým i současným za svoji službu a odhodlání pro svoji vlast udělat něco více a jejich ochotu pro obranu nás všech nasadit i své životy.

projít na článek

Garand jako protiletadlová puška

Úžasný příběh - Proč je zde na pažbě pušky Garand M1 vlastně ta svastika?

projít na článek

MOBILIZACE 23. září 1938

Blížil se den naší zrady od západních i východních spojenců. Naše země je po několikaměsíčních pohraničních represích připravena čelit hrozbě ze strany Sudetoněmců a jejich vůdce Henleina. Hitler rozkázal Henleinovi klást české vládě nesplnitelné požadavk

projít na článek

Den kdy začala druhá světová válka

Druhá světová válka byl globální vojenský konflikt, jehož se zúčastnila většina států světa a jenž se stal s více než 60 miliony obětí dosud největším a nejvíc zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva.

projít na článek

Dnes uplynulo 105 let od narození letce genmjr. Lišky, rodáka z Hromnic u Plzně

Antonín Liška se narodil 14. července 1911 v Hromnicích u Plzně. Vystudoval Učitelský ústav a krátce jako učitel působil. Po základní vojenské službě nastoupil na Vojenskou akademii v Hranicích, letecké oddělení v Prostějově a stal se stíhacím pilotem Čes

projít na článek

Československý obrněný plamenomet

Jedním z posledních československých nezávislých tanků byl PM1 Flamethrower tank. Jednalo se o obrněný plamenomet postavený na podvozku stíhače tanků Hetzer vyráběného za druhé světové války v Československu a to zejména ve Škodových závodech v Plzni a ČK

projít na článek

Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme, slyšíte? Nikdy!

Dnes je tomu 74 let (18.6.1942) od chvíle, kdy skupina sedmi statečných československých parašutistů zbavila naší zemi jednoho z největších tyranů, kteří zde vládli, a to říšského protektora R. Heydricha.

projít na článek

Vzpomínka na Lidice

Píše se 10. červen roku 1942 a německá pomsta za zavražděného protektora Heydricha na sebe nenechá dlouho čekat. Za podporu partyzánů, kteří se podíleli na atentátu musí stihnout obyvatele krutý trest. Jak krutý trest to bude ještě nikdo z lidických obča

projít na článek

Československý zabiják Cyklon B

Jeden z nejobávanějších plynů druhé světové války Cyklon B se vyráběl především v Německu. S rostoucí poptávkou po tomto plynu, který důstojníci SS zavedli jako popravčí plyn se rozšiřovala poptávka i do dalších nacistických zemí.

projít na článek

Čechoslovák vztyčuje vlajku na Iwo Jimě

Píše se 16. února 1945 a americké jednotky zaútočily na japonský ostrov Iwodžima s cílem obsadit zdejší letiště a vytvořit si tak leteckou základnu pro útok na hlavní japonské ostrovy.

projít na článek

71 let od překročení mostu u Remagenu

Před jednasedmdesáti lety dne 7. března 1945, jednotky americké 9. obrněné divize překročily Ludendorffův železniční most přes Rýn u města Remagen.

projít na článek

Doba kdy naše letectvo patřilo mezi špičku

Píše se rok 1938 a naše letectvo je plně připraveno plnit své úkoly. Naše velitelské špičky leteckých sil si uvědomovaly hrozby pro náš krátce vznikající stát. Proto naše letectvo bylo velice kvalitně a hojně vybaveno.

projít na článek

Vzpoura Holanďanů proti Nacistům

Před sedmdesáti pěti lety dne 25. února 1941, se poprvé od obsazení Nizozemí, Holanďané postavili proti nacistické okupaci a jejím metodám, zejména protižidovským nařízením říšského komisaře Arthura Seyss-Inquarta.

projít na článek

Letecká operace s krycím názvem Clarion

Dne 22. února 1945 byla spuštěna velká letecká akce s krycím názvem Clarion.

projít na článek