PCWorld.cz | Novinky ze světa softwaru hardwaru a internetu

PCWorld.cz vám předává zásadní aktuality ze světa PC. Buďte v obraze ohledně novinek v softwaru, hardwaru a dění na internetu.

projít na web

Jak si ve Windows správně nastavit zobrazení na dva monitory

Pokud pracujete s více aplikacemi současně, mohla by se vám hodit větší pracovní plocha. Získáte ji díky dvěma monitorům. Ukážeme, jak si je správně nastavit ve Windows.

projít na článek

Pět nových funkcí ve Windows 11, které stojí za to vyzkoušet

Pokud máte počítač se systémem Windows 11, tak se vám pravděpodobně, aniž byste to chtěli, na konci ledna sám aktualizoval. Společnost Microsoft totiž nedávno začala automaticky v rámci své velké každoroční aktualizace „vylepšovat“ počítače s tímto systém

projít na článek

Microsoft předstihl Google. Nová verze vyhledávače Bing má v sobě chatbota využívajícího umělou inteligenci

Společnost Microsoft v úterý vypustila novou verzi svého vyhledávače Bing a míří s ním hodně vysoko. Začlenila totiž do něj konverzační systém využívající umělou inteligenci ChatGPT. Udělala to den po té, co Google oznámil, že podobný systém hodlá do svéh

projít na článek

Google spouští chatbota využívajícího umělou inteligenci. Nasadí ho do vyhledávání

Společnost Google nasadí do svého vyhledávání konverzačního systém využívající umělou inteligenci. Nazval ho Bard. Jedná se o odpověď na ChatGPT od společnosti OpenAI.

projít na článek

Jak ve Windows 10 skrýt nebo zobrazit vyhledávací pole

Na hlavním panelu operačního systému Windows můžete mít neustále po ruce vyhledávací pole. Jeho prostřednictvím lze v počítači rychle nalézt programy, složky nebo dokumenty. Jak upravit jeho podobu?

projít na článek

Víte, jak si stáhnete libovolný e-mail ze služby Gmail?

Pro někoho je stáhnutí mailu z Gmailu banální záležitostí. Pro dalšího to ale může být obtížný úkol. Poradíme proto, jak postupovat, pokud nějaký e-mail potřebujete mít uložený třeba na lokálním disku.

projít na článek

Affinity Photo 2: Nabušený fotoeditor, který rozhodně nezklame

Jaká je nová verze populárního programu na editování fotografií Affinity Photo?

projít na článek

Jak je na tom zdravotnictví v oblasti kyberbezpečnosti, digitalizace a řízení vztahu s pacientem?

Zdravotnictví je jedním ze tří odvětví nejpostiženějších kybernetickými útoky a útočníci nacházejí stále sofistikovanější a preciznější postupy. V souvislosti s rozvojem digitální terapeutiky a online komunikace je zjevná potřeba řešit kyberbezpečnost a o

projít na článek

Jak odstranit účet na Twitteru? Nabízíme přehledný návod

Od Twitteru se dá odejít poměrně rychle, nicméně nepočítejte s tím, že váš účet bude pryč okamžitě.

projít na článek

Překladač Deepl má novou funkci. Umělá inteligence vám opraví chyby v textu

Autoři oblíbeného překladače DeepL spustili beta verzi nového nástroje DeepL Write, který pomocí umělé inteligence opravuje gramatické a interpunkční chyby, dokáže přeformulovat celé věty a upřesňuje tón či jemné nuance psaného sdělení.

projít na článek