Po osmi letech se jelo znovu v Jihlavě a rozhodovalo se o titul!

Na začátku měsíce října (4. a 5. 10. 2014) se jel poslední závod letošní sezóny, na kterém se rozhodovalo o letošním mistrovi v kategorii S2. Závod byl navíc významný tím, že se jelo po 8 letech opět v Jihlavě, kde se truck trial již jezdil. Jak však dopadl souboj o mistrovský titul? Na rozdíl od některých větších kategorií, v té naší (S2) nebylo až do posledního závodu jasné, která posádka vyhraje mistrovský titul. Ve hře byla naše posádka (Jan Šebor/Jiří Vopalecký) a posádka z Truck Trial klubu Lom u Tachova (Tomáš Pražák/Ondřej Vodička). Od začátku tak bylo jasné, že každá malá chyba bude velmi drahá a je potřeba se těmto chybám vyhnout. Narozdíl od našich největších soupeřů začal Jan Šebor a Jiří Vopálecký velmi dobře a vyvarovali se chybám. To stejné se nedá říct o posádce z TT klub Lom, kteří hned v první sekci nasbírali velký počet trestných bodů a rázem se tak ocitli na čtvrtém místě. V průběhu celé soboty byla však na prvním průběžném místě posádka z Racing Team Avia Future (Bohumír Čáp/Kateřina Ventluková) a tak bylo jasné, že pokud bude chtít Honza s Jirkou pomýšlet na titul, musí se dostat na první místo. V každé sekci se naší posádce podařilo stahovat náskok na prvního a vše mělo ještě naději. Bohužel přišla poslední sekce v sobotu, ve které byl bahnitý terén a Jan s Jiřím vjížděli do sekce jako první. Nikdo tak nevěděl, co od terénu očekávat a jak moc je nebezpečný. Smůla byla obrovská a i když závodní Unimog dostal pořádný záhul z bahna se vyjet nepodařilo. V této sekci měla naše posádka projetou pouze jednu branku, a rázem jsme tak dostali velký počet trestných bodů. Právě v ten moment se rozplynuly veškeré šance o titulu a vzhledem k tomu, že zbytek závodu pokračoval bez vetších komplikací bylo i jasné že naši největší konkurenti budou před námi. Vítězem letošního ročníku se tak stal Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou v kategorii S2. Závod v Jihlavě vyhrál Bohumír Čáp s Kateřinou Ventlukovou. Ko konci listopdu proběhne ještě oficiální vyhlášení mistrů, avšak sezóna je již za námi. Všem našim fanouškům děkujeme za podporu a těšíme se na další ročník.

oslavte s Ternem 25 let supermarketu v Jihlavě

10.6. - 25.6.2023 soutěž sběr účtenek 26.6.2023 losování 54 hodnotných cen

Videosestřih ze třetího závodu Českého Truck Trialu 2015, který se pořádal 6. a 7. června v Jihlavě. Posádka Jan Šebor/Jiří Vopalecký skončili na druhém místě v kategorii S2.

V Kunštátě se rozhodovalo až v poslední sekci

Po vážně dlouhé pauze, způsobené současnou situací, bylo konečně svoleno k prvním závodům sezóny. Ty se odehrály o víkendu 8. – 9. srpna 2020 a to v Kunštátě. Všichni byli natěšení a nemohli se dočkat toho, až zase začne ten dobře známý maraton sekcí, ner

Deštivá Jihlava

Druhý závod sezóny 2020 se odehrál poslední prázdninový víkend a to 29. – 30. srpna v Jihlavě. Pro diváky sice začínají závody až v sobotu ráno, ovšem pro posádky začaly už v pátek, kdy se všichni sjíždí do tzv. depa. Již v pátek se opravovalo. Nejednalo

Silné zážitky v přítomnosti pátera Pia

Každý máme své přátele a nepřátele - má je i páter Pio. Není učedník nad Mistra; i Ježíše pronásledovala lidská zloba a přibila jej na kříž. Páter Pius bývá nenáviděn, neboť je pro mnoho lidí vykřičníkem, ukazuje se, že nežijí tak jak by měli. Kdysi jelo