Liverpool s ostudou a komplikace pro Arsenal. Coufal pomohl West Hamu k překvapení

Dál pokračuje trápení Liverpoolu, který prohrál 0:3 ve Wolverhamptonu a v novém roce stále čeká na první ligové vítězství. Ve čtyřech letošních zápasech úřadující vicemistři získali jediný bod a potřetí za sebou vyšli střelecky naprázdno. Na lavičce Evertonu prožil vydařenou premiéru trenér Sean Dyche, který se týmu ujal v pondělí jako nástupce odvolaného Franka Lamparda. Pod novým koučem hráli Toffees velmi nepříjemným fyzickým stylem, který nervózním Kanonýrům vůbec nechutnal. O první výhře domácích od října rozhodl brankou v 60. minutě po rohu obránce Tarkowski. Arsenal prohrál po třinácti zápasech a teprve podruhé v probíhající sezoně Premier League. Jeho jediným dosavadním přemožitelem byl Manchester United, kterému výběr trenéra Artety 4. září podlehl 1:3. Londýnský celek vede tabulku o pět bodů před Manchesterem City, pokud ale obhájci titulu v neděli porazí pátý Tottenham, sníží ztrátu na dva body. Arsenal však bude mít jeden zápas k dobru. Everton, proti jehož vedení před zápasem protestovali fanoušci, je na 17. místě. Liverpool prohrával od páté minuty po vlastní brance Matipa. Ve 13. minutě už to bylo o dva góly, když se při premiéře v dresu Wolverhamptonu trefil Dawson. Výsledek zpečetil dvacet minut před koncem Neves. Liverpool ve třech z posledních čtyř zápasů v Premier League dostal tři branky a v tabulce je až desátý. Wolverhamptonu patří 15. příčka s odstupem dvou bodů od sesupového pásma. Manchester United doma na Old Trafford před zraky sira Alexe Ferguson vydřel výhru 2:1 nad Crystal Palace. Dlouho to vypadalo na jasnou záležitost Red Devils, z penalty se trefil Bruno Fernandes a druhou branku přidal ve vynikající formě hrající Marcus Rashford. V 70. minutě ale viděl červenou kartu Casemiro, VAR odhalil, že při jedné z šarvátek škrtil protihráče Willa Hughese. Krátce poté snížil Jeffrey Schlupp, domácí ale těsnou výhru uhájili. Brentford porazil 3:0 poslední Southampton, sérii bez porážky natáhl na osm kol a od pohárových příček ho dělí tři body. Po pěti kolech, v nichž získal jen bod, uspěl mistr z roku 2016 Leicester, který si poradil 4:2 s Aston Villou. West Ham remizoval 1:1 s favorizovaným Newcastlem. Český reprezentační obránce Vladimír Coufal byl v základní sestavě, předvedl velmi dobrý výkon a ze hřiště odešel až v nastavení druhého poločasu. Záložník Tomáš Souček se na hřiště dostal až v 74. minutě. Kladiváři se ujali vedení ve třetí minutě, ale po půlhodině hry srovnal Paquetá. West Ham tak venku nevyhrál už devět kol a v tabulce je na 16. místě s odstupem jediného bodu od pásmem sestupu. Newcastle v lize neprohrál už 16 zápasů za sebou, ale v posledních pěti kolech hrál čtyřikrát nerozhodně. Straky na čtvrtém místě ztrácejí pět bodů na druhý Manchester City, od nepohárových příček mají odstup šesti bodů. Anglická fotbalová liga - 22. kolo: Everton - Arsenal 1:0 (60. Tarkowski), Aston Villa - Leicester 2:4 (9. Watkins, 32. vlastní Souttar - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45.+2 Tete, 79. Praet), Brentford - Southampton 3:0 (41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen), Brighton - Bournemouth 1:0 (87. Mitoma), Manchester United - Crystal Palace 2:1 (6. Fernandes z pen., 62. Rashford - 76. Schlupp), Wolverhampton - Liverpool 3:0 (5. vlastní Matip, 12. Dawson, 71. Neves), Newcastle - West Ham United 1:1 (3. Wilson - 32. Paquetá). Tabulka: 1. Arsenal 20 16 2 2 45:17 50 2. Manchester City 20 14 3 3 53:20 45 3. Manchester United 21 13 3 5 34:26 42 4. Newcastle 21 10 10 1 34:12 40 5. Tottenham 21 11 3 7 40:31 36 6. Brighton 20 10 4 6 38:27 34 7. Brentford 21 8 9 4 35:28 33 8. Fulham 22 9 5 8 32:30 32 9. Chelsea 21 8 lt;td>6 7 22:21 30 10. Liverpool 20 8 5 7 34:28 29 11. Aston Villa 21 8 4 9 25:31 28 12. Crystal Palace 21 6 6 9 19:29 24 13. Leicester 21 6 3 12 32:37 21 14. Nottingham 20 5 6 9 16:35 21 15. Wolverhampton 21 5 5 11 15:30 20 16. West Ham United 21 5 4 12 18:26 19 17. Leeds 19 4 6 9 26:33 18 18. Everton 21 4 6 11 16:28 18 19. Bournemouth 21 4 5 12 19:43 17 20. Southampton 21 4 3 14 17:38 15

Liverpool město, které umí překvapit

Když si zadáte do vyhledávače Liverpool, vyskočí vám nejdříve přehled nejbližších zápasů FC Liverpool v Premier League, k tomu oficiální webová stránka tohoto slavného fotbalového klubu anebo jeho twitterový účet. Mezitím vším je jen jeden odkaz na heslo

Nejdřív reklama na fotbal, pak demolice. Real rozstřílel Liverpool pěti góly

Fotbalisté Realu Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů deklasovali Liverpool na jeho hřišti 5:2.

Vypadá to, že redesign webu docela pomohl

Nedávno jsem psal, že bych rád provedl změnu designu svého webu, kde nabízím služby v oblasti čištění koberců, čalounění, interiérů aut. Po letních prázdninách jsem se konečně odhodlal do toho... The post Vypadá to, že redesign webu docela pomohl appeared

Barák pomohl Fiorentině k postupu do semifinále Italského poháru

Reprezentační záložník Antonín Barák odehrál ve čtvrtfinále Italského fotbalového poháru proti FC Turín celý zápas a pomohl Fiorentině k výhře 2:1 a postupu mezi nejlepší čtyři celky soutěže. V semifinále se „Fialky“ utkají s Cremonou, která překvapivě us

Prezident Athletico Paranaense: Máme ponuky za Vitora Roqueho

Vôkol Vitora Roqueho sa vytvára čoraz väčší rozruch. Do boja o 17-ročného útočníka sa okrem iných zapojil aj Arsenal a odhodlaná Barcelona. Prezident…