Jiný kraj, jiný mrav

Česko je malá země přímo v srdci Evropy. Domnívám se, že většina cizinců bez nápovědy ani netuší, kde ji vlastně na mapě hledat. Co nám určitě pomáhá, jsou napříč světem známí Češi, kteří to někam dotáhli. Kdo by neznal Jaromíra Jágra? Karla Gotta? Alfonse Muchu? Karla IV. nebo Masaryka? A po pátečním faux pas i neznámého českého vojenského lékaře, který coby jeden z účastníků šedesátičlenné oficiální delegace vyslané do Koreje za účelem navázání technologické a ekonomické spolupráce, plácnul korejskou armádní hygieničku po zadku? V konzervativní asijské kultuře, kde se hloubkou úklony měří úcta a společnost je sešněrována přísnou hierarchií, je to počin vskutku nebývalý! Tato informace sice není kurzotvorná, ale spíše úsměvná. Po páteční prognóze z pera německého ministerstva hospodářství to vypadá, že technická recese naše německé sousedy jen tak tak minula. Čísla hovoří za vše a německá ekonomika během prvního čtvrtletí dokonce zaznamenala mírný růst. Němci ve své prognóze počítají s přízní počasí, zahájením prací ve stavebnictví, dostupností surovin i zlevněním cen energií. Se zlepšujícím se počasím se prostě bude zlepšovat i nálada spotřebitelů. Během pátečního obchodování sice už nepadnul žádný rekord, koruna se ale nadále držela velmi silná. Svou troškou do mlýna k síle české koruny zřejmě přispěli i nejnovější členové Bankovní rady ČNB Honzové Procházka a Kubíček. Ve svých prvních rozhovorech se oba vyjadřují vstřícně k dalšímu možnému růstu úrokových sazeb. Euro bylo možné během pátku koupit za 23,20 až 23,38 EURCZK. Konec týdne pak završila nálož dat z USA. Dorazila čísla o březnových maloobchodních tržbách, výkonu průmyslu a spotřebitelské důvěře měřené michiganskou univerzitou. Ruku v ruce s klesající náladou amerických spotřebitelů klesají i maloobchodní tržby. Během března americký maloobchod poklesl o jedno procento. Trhy sice počítaly se zpomalením o 0,4 %, ale takhle špatný výsledek nikdo nečekal. Američané šetří v oblasti obchodu, dlouhodobě se daří pouze internetovým prodejům. Americká průmyslová výroba zrychlila o 0,4 procenta meziměsíčně. Spotřebitelská důvěra mírně vzrostla, když se z 62 dostala během března na 63,5 bodu. Na americký trh zřejmě dobře působí zklidnění bankovního sektoru. Kurz eurodolaru se pohyboval mezi 1,107 až 1,097 EURUSD. The post Jiný kraj, jiný mrav appeared first on Citfin.

projít na článek

Zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v Pekingu bude úplně jiný než v roce 2008, ale stejně působivý

Zahajovací ceremoniál zimních olympijských her v Pekingu 2022 bude úplně jiný než ten předchozí v roce 2008 během Pekingských letních olympijských her, ale stejně dojemný a působivý, uvedl Ianis Exarks, generální ředitel společnosti Olympic Broadcasting S

projít na článek

Lidé se budou s umělou inteligencí vyrovnávat různě. Někdo bude excelovat, jiný se urazí

Jak funguje nový „zázračný“ chatbot a proč umělá inteligence změní pracovní trh, vysvětluje oxfordský expert Jan Kulveit

projít na článek

Ponožkový den

, aneb: „… na každou nožku, vezmi jinou ponožku…“ O tom, že jsme každý jiný si povídáme každou chvíli a […] The post Ponožkový den first appeared on Mateřská škola Suchovršice.

projít na článek

Marcos Alonso: Myslím, že to byl dobrý zápas

Symbolicky kdo jiný než Marcos Alonso otevíral dnešní skóre zápasu s Manchesterem United. Španělský obránce, který minulý týden přišel o svého otce,…

projít na článek

Šunkofleky podle Pohlreicha

Klasický recept na šunkofleky od šéfa Pohlreicha nečekejte. Recept, který je níže uveden, je jiný, netradiční, ale přesto jednoduchý. Je jen na vás, zda jej vyzkoušíte. Dle použitých ingrediencí bude výsledný pokrm zcela jistě degustačním zážitkem.

projít na článek