Jak si vedli čeští futsalisté na mistrovství světa?

1Překvapení v základní skupině Češi byli vylosováni do základní skupiny B spolu s Paraguayí, Ghanou a Švédskem. Ghana nakonec na mistrovství nedorazila. České hráče tedy čekaly ve skupině pouze dva zápasy. Prvně nastoupili proti Paraguayi, se kterou dosud nikdy nehráli, a poradili si s ní skvěle. Nad paraguayskými futsalisty zvítězili vysoko 9:2. To Švédsko bylo opět těžkým soupeřem. Bilance vzájemných zápasů je tři prohry pro Česko. Ani napočtvrté se našim hráčům nepodařilo Švédy porazit a severoevropskému státu podlehli 1:6. Přesto si Češi díky druhému místu ve skupině zajistili postup do čtvrtfinále. Zápas proti Paraguayi byl pro Čechy první a hned vítězný (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Švédy se ani napočtvrté nepodařilo české reprezentaci zlomit (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Těžký čtvrtfinálový soupeř Ve čtvrtfinálovém zápase je čekal Írán. Ten postoupil do čtvrtfinále z prvního místa skupiny A. Českým futsalistům se zápas proti Íráncům příliš nevydařil. Brankář české reprezentace Martin Braneac hodnotil první poločas jako skvělý, nechyběla motivace. Pak ale přišly chyby a ve druhém poločase už byla špatná komunikace týmu během hry a hráči vypadli z tempa. Češi nakonec inkasovali od Íránu 7 gólů a sami žádnou gólovou šanci neproměnili. Čtvrtfinálový zápas s Íránem byl velmi těžký. Íránci nedali Čechům žádnou šanci (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Zápas o umístění Přes čtvrtfinálový neúspěch se však Češi nevzdávali a nastoupili do boje o umístění proti mužstvu z Kuvajtu. Štěstí při nich ale ani tentokrát nestálo a prohráli 0:5. Následující den je čekal zápas o 7. místo proti Švýcarsku. Zápas skončil nerozhodně 2:2 a na řadu přišlo prodloužení. V něm už Češi nenechali nic náhodě a vítězstvím 5:2 si zajistili konečné 7. místo na jejich historicky prvním světovém šampionátu. Zápas proti Kuvajtu nepřinesl českému týmu radost (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Díky výhře nad Švýcary se na české futsalisty usmálo štěstí a ze šampionátu si vezou konečné 7. místo (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Napínavé finále Finále, ve kterém se proti sobě postavil Írán a Švédsko, bylo napínavé až do úplného konce. Nerozhodný stav 1:1 v základním čase nerozlouskla ani dvě prodloužení a nakonec přišly na řadu penalty. Ty s přehledem zvládli se skórem 3:0 hráči Íránu a stali se již potřetí mistry světa ve futsalu neslyšících. Mistry světa se stali po zásluze Íránci, kteří tento titul získali již potřetí (Foto: Facebook.com, CZECH DEAF FOTBAL) Zdroj, foto: Facebook.com Editor: Kristýna Havlová

Jedeme bomby a vezeme medaile z Mistrovství Evropy a světa 2023

Naše posádky získaly řadu medailí na letošním Mistrovství Evropy na Balatonu a na Mistrovství světa v Itálii. Více na našem Facebooku a Instagramu.

Mistrovství světa ve futsalu neslyšících je tady!

0Český tým Co bylo ještě donedávna snem, se stalo skutečností! České reprezentaci se podařilo získat chybějící peníze od sponzorů, ale i od štědrých dárců z komunity neslyšících a dalších lidí. Díky tomu se mohla vydat na jejich historicky první světový š

Trutnovská hokejistka bojuje v Kanadě o mistrovství světa

Je historicky první ženou, respektive ještě mladou slečnou, z hokejového klubu v Trutnově, která válí za reprezentaci. Tereza Karlecová dostávala po dobu tří let nominace do výběru patnáctky, nyní hraje druhým rokem za osmnáctku a letos má velkou šanci pr

HISTORICKÝ ÚSPĚCH ČESKÝCH REPREZENTANTŮ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA AR 2018!

Čeští reprezentanti Tereza Rudolfová, Jaroslav Krajník, Pavel Kurz a Tomáš Petreček závodící za tým Black Hill/Salomon/OpavaNet zaznamenali úžasný úspěch na MS Adventure Racing Francie/Reunion! Umístili se na 4. místě v konkurenci 60 světových týmů! Závod

Mistrovství světa 2022 Murska Sobota (Slovinsko)

Ve slovinském městě Murska Sobota se v první polovině září konalo 24. mistrovství světa v létání horkovzdušnými balóny. Českou republiku reprezentovalo pět českých posádek s piloty Janem Suchým, Pavlem Kostrhunem, Petrem Kubíčkem, Davidem Línkem a Petrem